Akcja Miesiąc Zdrowych Zębów

W związku z szerokim zainteresowaniem bezpłatnymi wizytami w ramach Miesiąca Zdrowych Zębów w lipcu, przedłużamy akcję na cały sierpień 2016. Okazało się, że nasi pacjenci mają piękne uśmiechy, ponieważ ich właściciele pamiętają o profilaktyce zdrowia jamy ustnej. Ci, którym kamień nazębny utworzył się, przeszli lub w najbliższym czasie przejdą zabieg ultradźwiękowego usunięcia.

Zabieg przeprowadzany jest pod pełną narkozą. Często spotykamy się z błędną opinią, że starszego psa lub kota nie należy poddawać znieczuleniu ogólnemu. Ale to właśnie u nich najczęściej obserwujemy problemy w jamie ustnej. Standardem postępowania jest wcześniejsze odpowiednie przygotowanie pacjenta – zawsze zalecamy wykonanie podstawowych badań krwi, a jeśli jest wskazanie medyczne – również echo serca. Tak przygotowane zwierzę zwykle bardzo dobrze znosi samą narkozę oraz okres bezpośrednio po.

Kamień nazębny to świetne podłoże do namnażania się bakterii. Mają one bezpośredni wpływ na stan zdrowia jamy ustnej i zębów, a także drogą naczyń krwionośnych rozprzestrzeniają się po całym organizmie, mając negatywne działania na pracę narządów wewnętrznych w tym serca i nerek. Poza tym często wikła przebieg wielu chorób systemowych.

Serdecznie zapraszamy na bezpłatną wizytę z Państwa pupilem. Każdy bardziej lub mniej dzielny pacjent dostanie Dentastix w prezencie. Nie zabraknie też prezentów dla dzieci. Dla małych opiekunów mamy zagadki i kolorowanki o tematyce stomatologicznej

Do zobaczenia.

SAMSUNG CAMERA PICTURES
SAMSUNG CAMERA PICTURES

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *