Przychodnia Weterynaryjna PsiKot rozpoczęła swoją działalność w kwietniu 2016 roku. Od początku naszym założeniem było przyjazne i profesjonalne podejście do pacjenta. Oferujemy kompleksowy zakres usług i indywidualne podejście do każdego przypadku. Nie popadamy w rutynę, a do każdego pacjenta podchodzimy z pełnym zaangażowaniem i pasją.

Ponad wszystko cenimy sobie diagnostykę. Jeśli to tylko staramy się leczyć chorobę a nie same objawy. Chętnie tłumaczymy, wyjaśniamy i rozwiewamy wszelkie wątpliwości. Wyznajemy zasadę, że nie każdy jest lekarzem, ale każdy ma prawo wiedzieć co jest przyczyną schorzenia i jak będzie wyglądało dalsze postępowanie.

Współpracujemy z wieloma specjalistami różnych dziedzin, uczestniczymy w licznych szkoleniach po to, żeby nasza oferta była jak najbardziej kompleksowa.

Za najważniejszą uznajemy profilaktykę. Regularne odrobaczenia, szczepienia, badania krwi, moczu mogą często zapobiec rozwojowi choroby, albo wykryć ją na tyle wcześnie, że jest jeszcze sporo czasu na podjęcie konkretnych działań.

Kochamy maluchy. Każde szczenię lub kocię dostanie na pierwszej wizycie wyprawkę, a właściciel poradnik, który pomoże przejść przez ten pierwszy trudny okres rozłąki z mamą i sprawi, że proces socjalizacji zakończy się sukcesem. Ustalimy kalendarz szczepień, odrobaczenia, zwrócimy uwagę na profilaktykę przeciw kleszczom i pasożytom zewnętrznym. Pomożemy dobrać odpowiedni plan żywienia.

Nie odkładamy seniorów na drugi plan. Często spotykamy się z opinią wyniesioną z innej lecznicy, że dane zwierze jest za stare, żeby leczyć czy przeprowadzić konkretny zabieg chirurgiczny. Nic bardziej mylnego. Odpowiednie przygotowanie pacjenta i przeprowadzenie niezbędnych badań dodatkowych pozwoli ograniczyć do minimum ryzyko znieczulenia, a Państwu da poczucie, że wszystko co było możliwe zostało zrobione.

Chętnie przyjmujemy drobne gryzonie i zajęczaki. Pomagamy z korekcją uzębienia, czy też prowadzimy niezbędne leczenie w przypadku choroby. Uważamy, że nawet mały chomik też zasługuje na pomoc w chorobie, ale też godną śmierć.

Prowadzimy również wizyty domowe. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie zawsze istnieje możliwość stawienia się ze zwierzęciem bezpośrednio w przychodni. Starsze duże psy, płochliwe koty czy obecność kilku zwierząt w domu często uniemożliwia przyjście do weterynarza. Lekarz posiada ze sobą niezbędny sprzęt i leki, żeby wizyta taka znacząco nie odbiegała od tej przeprowadzonej w przychodni. Jeśli zajdzie potrzeba odrobaczymy, zaszczepimy czy pobierzemy krew. Jedyne co jest nam potrzebne to trochę miejsca do swobodnego badania i Państwa pomoc w przytrzymaniu zwierzęcia.

Uczestniczymy w różnych akcjach profilaktycznych, które mają na celu uświadomienie zalet regularnego dbania o zdrowie pupili. Pozwala to nie raz oszczędzić cierpienia zwierzęciu, a Państwu pieniędzy wydanych na le.czenie.

Mamy jeszcze bardzo dużo planów na przyszłość, które stopniowo realizujemy.

Serdecznie zapraszamy.