Wizyty domowe przeprowadzaliśmy już chyba we wszystkich warunkach – w pięknych ogrodach, na górce z piachu, pod stołem czy desce do prasowania. Najważniejsze jest wcześniejsze określenie celu wizyty – chore uszy, szczepienie, biegunka, obcięcie pazurów itp. Wtedy to my jako lekarze możemy przygotować się jak najlepiej. Wiadomo, że w torbie lekarskiej nie zmieści się cała przychodnia, ale najważniejsze leki, sprzęty, usg czy nawet karma mogą przyjechać z nami.

Do zbadania pacjenta potrzebujemy trochę miejsca – podłoga, stół, trawnik oraz pomocy właściciela, bo to przy nim zwierzę czuje się bezpiecznie. W przypadku lękliwych psów przyda się kaganiec (ale jeśli go nie ma, to też mamy swoje sposoby), a dla prawdziwych kotów dużo odwagi i czasem ręcznik, żeby przykryć wszędobylskie zęby i pazury. Trzeba pamiętać, że lekarz zwykle przyjeżdża w pojedynkę, więc bardzo ważnym ogniwem jest właściciel.

Na wizyty domowe umawiamy się telefonicznie (789-374-580) lub mailowo (formularz kontaktowy http://psikot.waw.pl/kontakt/  bądź bezpośrednio: przychodniapsikot@gmail.com).

Jeśli przypadek jest naglący postaramy się przyjechać jeszcze tego samego dnia, jeśli to sprawa szczepienia, odrobaczenia, pazurów wtedy ustalamy najbardziej dogodny termin.

Przyjeżdżamy do pacjentów na terenie całej Warszawy i okolic.

Kategorie: PsiKot

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *